czwartek, 4 sierpnia 2011

Leczenie psychiatryczne

W krajach szybko się rozwijających lawinowo rośnie liczba chorób psychicznych wśród młodych ludzi. Niekwestionowanym liderem pod tym niechlubnym względem są Chiny, Japonia, Indie oraz Turcja, gdzie tempo życia oraz napór na bezwzględne osiągnięcie sukcesu powodują manie prześladowcze, myśli samobójcze oraz schizofrenie. Szczególnie poszukiwani są tam specjaliście zajmujący się leczeniem uzależnienia alkoholowego. Niestety tendencja we wszystkich krajach rozwijających się jest podobna i pod tym względem Polska nie posiada jeszcze tak dużego zagrożenia jak Niemcy lub Anglia.
Rozwiązywaniem problemów ludzi cierpiących na nerwice, myśli samobójcze i inne schorzenia psychiczne zajmują się psychiatrzy oraz psychoterapeuci. W zależności od zdiagnozowania rodzaju choroby oraz stopnia jej zaawansowania, osoba chora może być poddana leczeniu farmakologicznemu, psychologicznemu (poprzez terapię i spotkania z psychiatrą) lub leczeniu w szpitalu psychiatrycznym połączonemu z leczeniem farmakologicznym.

Każdy psychoterapeuta jest odpowiedzialny za podejmowane decyzje, dlatego powyżsi fachowcy nie pozwalają sobie na żadne błędy. Jest to podstawowa sprawa, ponieważ często leczą oni ludzi z wybitnie skomplikowanymi chorobami umysłowymi, przez co czasem muszą się oni kierować swoją intuicją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz